PRP SAÇ YENİLEME

Önce PRP ULTRA’nın hikayesi ile başlayalım.

Sizin İçin Doğru mu?

Saç, birçok insan için gelip geçici bir lüks. Milyonlarca insan hem erkek hem de kadınlar saç dökülmesi ile uğraşıyor. Saç dökülmesine neden olan sebepler arasında hastalık, genetik, stres ve hormonal dengesizlik bulunur. Sebep ne olursa olsun herkes bir çözüm istiyor ve saçlarının tadını mümkün olduğunca çıkarmak istiyor.

Kadınlar için, saç dökülmesi kesinlikle çok acı verici olabilir. Saç bir kadının tacı gibidir. Bütün görünümünü, hissini ve stilini tanımlayabilir. Saç dökülmesinden muzdarip bir kadının bildiği gibi, saçın seyrekleşmesi, güvensizliğe ve derin sıkıntıya neden olabilecek ciddi bir sorundur.

Saç dökülmesi erkek veya kadın olsun çoğu insanın kaçamayacağı yaşlanmanın kaçınılmaz etkilerinden biri gibi görünüyor. Genç erkeklerde önlenemeyen saç dökülmesi ciddi sıkıntı kaynaklarından biri. Bazılarını başkaları kadar erken etkilemeyebilir, ancak gerçek şu ki neredeyse her insan muhtemelen yıllar içerisinde saç dökülmesi ile karşı karşıya gelecektir. Bununla birlikte, yeni teknoloji kalıcı, etkili ve organik bir çözüm sunmaktadır.

Saç Derisi Saç Yenileme İşlemi

Güvenli ve etkili cerrahi olmayan bir yeniden büyüme stratejisi isteyenler, Saç Derisi Saç Yenileme İşlemini seçebilir. Bu yenilikçi işlem, saç büyümesini teşvik etmek için kafa derisine enjekte edilen PRP’yi ve diğer besleyici maddeleri birleştirir. Hem erkek hem de kadın  saç dökülmesinde etkili olan PRP, alopesi areata, kaş dökülmesi ve kalıtsal olmayan saç dökülmesinin diğer nedenlerine sahip insanlarda saçları yeniden büyütür. Hem erkek hem de kadın tipi saç dökülmesinde etkili olan PRP, alopesi areata, kaş hipotrikozisi ve kalıtsal olmayan saç dökülmesinin diğer nedenlerine sahip insanlarda saçları yeniden büyütür. Saç ektirme tedavisinden önce veya sonraki zamanlarda yaptırılabilir. Saç dökülme gidişatına dur diyebilme şansınız artık var. Kullanılan PRP teknik ve uygulaması bugüne kadar bildiğiniz tüm PRP’lerden farklıdır.

Rejeneratif Saç Büyümesi Nasıl Çalışır?

Rejeneratif saç yenileme tedavisinin tamamlanması yaklaşık 90 dakika sürer. Önce bir kan örneği elde edilir ve PRP’yi üretmek için özel olarak işlenir. Daha sonra, kafa derisi uygulama alanını tamamen uyuşturmak için bir lokal anestetik uygulanır. PRP ve vitamin, mineraller bir araya getirilir ve ardından tüm kafa derisine veya kaş veya sakal gibi lokalize bir tedavi alanına bir dizi enjeksiyon yoluyla verilir.

İşlem sonrası iyileşme genellikle sorunsuzdur. Ağrı çoğu durumda ibuprofen gibi hafif ağrı kesici ilaçlarla kolayca idare edilebilir. Alnın hafif şişmesi bazen enjeksiyonu takiben 1-2 gün içerisinde görülür. Bu normaldir ve  yaklaşık 48 saat içinde düzelir. Şiddetli spor aktivitesinden kaçınmak, şişlik ininceye kadar önerilir. İşlemin başka kısıtlayıcı veya belirgin etkileri yoktur. Hastalar enjeksiyondan hemen sonra saçlarını normal şekilde yıkayabilir.

Yeni saç büyümesi iki ay gibi erken bir zamanda görülebilir, ancak genellikle dört ila sekiz ay içinde belirgindir ve tedaviden sonra bir yıla kadar iyileşmeye devam eder. Bugüne kadar pek çok hastada iki yıla kadar ek enjeksiyon yapılmaksızın sonuçlar sürdürülmüş ancak henüz saç büyümesinin kalıcı olduğu sonucuna varan uzun vadeli veriler mevcut değildir.

Rejeneratif Saç Yenileme Tedavisine hangi koşullara bağlı saç dökülmeleri yanıt vermektedir?

Rejeneratif Saç Yenileme tekniği, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle saç dökülmesinin tedavisinde çok yönlü bir araçtır:

  • Erkek tipi saç dökülmesi, başta kelleşmenin erken evrelerinde olmak üzere ya da kafa derisinde minyatür saçlar çok miktarda olduğunda
  • Saç dökülmesinin her aşamasında kadın tipi saç dökülmesi
  • Kaşların veya sakalın hipotrikozisi (ince/azalan tüyler)
  • Alopesia areata ve alopesi totalis
  • Demir eksikliği ve ilaç kaynaklı saç dökülmesi de dahil olmak üzere saç dökülmesinin metabolik nedenleri

Saç Derisi Saç Yenileme Prosedüründen önce, saç dökülmesi ve müteakip tedavi ile ilgili cerrahi dışı seçenekler çok azdı. Bu yeni yöntem, incelmiş saçlardaki gidişatı düzeltmek için ideal bir seçenektir.

Bilgi ve randevu almak için tıklayınız.

BAĞLANTIDA KALIN
INSTAGRAM
Instagram has returned invalid data.
E-BÜLTEN LİSTEMİZE KATILIN